מקלחת היא אחת מאותן פעולות שאנו עושים מדי יום, בין אם על מנת להתעורר לפני היציאה לעבודה ובין אם גם לרגיעה בערב. כדי שמקלחת תהיה מהנה וגם יעילה חשוב לבחור ראש למקלחת שיהיה מתאים ויענה על הצרכים. היום זהו כבר לא רק מוצר בסיסי. ישנם ראשי מקלחת בגדלים שונים, צורות שונות, אפשרויות לזרמים בעוצמה מתאימה. מה חשוב לבדוק לפני רכישת ראש למקלחת?

  • ראש מקלחת שמתאים ללחץ המים בבית: היום ישנם ראשי מקלחת בגדלים שונים כאשר ראש גשם ידוע בגודל ובעוצמת הזרם שלו. עם זאת, כדי שראש גשם אכן יממש את הפוטנציאל שלו חשוב שלחץ המים בבית יהיה גבוה. אם לחץ המים הוא בינוני או נמוך תקבלו זרם מים חלש ולא מספק.
  • מיקום ראש המקלחת: כל ראש מקלחת מתחבר לזרוע שאותה מתקינים לקיר או לתקרה. המיקום הצמוד לתקרה יוצר אפקט של גשם ומספק מקלחת כיפית במיוחד, באמת כמו גשם טרופי שיורד עליכם באמצע הג’ונגל.
  • ניקיון ראש המקלחת: בשל המים הקשים במדינתנו בחורי ראש הטוש מצטברת לא מעט אבנית. בכל ראש מקלחת מומלץ לנקות בעדינות את הפינים לאחר השימוש כדי למנוע את הצטברות האבנית. חשוב לבחור את ראש הטוש גם בהתחשב בעניין זה. יש לבדוק את גודל הפינים, לראות האם ניתן לנקות אותם בקלות או שהחורים קטנים מהממוצע ויהיה קשה יותר לנקות אותם מהאבנית המצטברת.
  • זרמים ועוצמות מים: כאמור, היום ראש למקלחת אינו מה שהיה פעם והוא מספק הרבה מעבר לזרם אחד סטנדרטי. כדאי לבחור ראש למקלחת שיהיו בו כמה עוצמות זרם וכמה סוגי זרמים, החל מזרם ממוקד מאוד ועד זרם מפוזר מאוד. לכל אחד מבני הבית יכולה להיות העדפה אחרת וגם יש לנו לעיתים מטרות שונות במהלך מקלחת. זרם ממוקד למשל (עדיף קר אם יש לכם אומץ…) טוב לשחרור שרירים תפוסים או כאבים אך זרם מפוזר נותן תחושה מרגיעה ומפנקת יותר.
  • מחיר: בהתאם לכמות הזרמים, גודל ראש הגשם ועוד אלמנטים שונים שיש בו כך נקבע גם מחירו. המחיר יכול להגיע מעשרות שקלים ועד מאות שקלים ויותר. לכו עם התקציב שלכם, לא חייבים בהכרח להיות סגפנים ולהסתפק בפשוט ביותר אך גם לא להגזים בפינוקים אם הדבר חורג מהתקציב. כמובן שלא כדאי להתפשר על איכות וחברה שמספקת אחריות רק כדי להשיג מחיר זול יותר. עשו את הקניה מול חברה מקצועית ואמינה ובדקו שגם מדובר ביצרן מוכר, לא בהכרח מותג על אך חברה מוכרת בתחום.

לסיכום, ראש למקלחת של היום הוא ממש לא מה שהיה פעם. מגוון גדלים, זרמים, עוצמות ושלל אלמנטים מחכים לכם ובהתאם גם מגוון מחירים. עם כל האפקטים כדאי להישאר מפוקסים ולבדוק קודם כל שזהו ראש טוש איכותי, מתאים לכם מבחינה טכנית ופרקטית וקנו אותו מול חברה מקצועית ואמינה.

התבלבלתם מרוב אפשרויות? אנו בורד ברזים וכיורים נשמח לענות על כל שאלה.
03-9644666